Laser Tag (Lazer Game)

SINIRSIZ MERMİ- SINIRSIZ EĞLENCE SADECE 60 TL (gündüz maçları)

Ekipman ve Malzemeler

Oyun esnasında kullandığımız olmazsa olmaz ekipmanlar vardır. Bunların bazıları oyunu eksiksiz bir şekilde oynayıp keyif almamızı sağlar, bazıları da güvenliğimiz için son derece önemlidir.

Güvenlik ve Kurallar

Paintball Güvenlik Kuralları:

Beşiktaşlı Futbolcular Zirve'de

Beşiktaşlı Futbolcular; Hugo Almeida, Fabian Ernst, Roberto Hilbert, Ersan Gülüm, Mehmet Akyüz, Tanju Kayhan, İsmail Köybaşı, Burak Kaplan, Atınç Nukan, Ekrem Dağ ve Muhammed Demirci ile teknik ekip, iki takım

Ulaşım ve Kroki

zirvepaintball@gmail.com 0506 542 28 19

Paintball Genel Bilgi

www.zirvepaintball.com

Zevkli Bir Paintball İçin:

Zevkli ve sağlıklı bir paintball için bilinmesi gerekenler:

İletişim

ZİRVE PAİNTBALL İSTANBUL ÜMRANİYE TRABZON PARK TESİSLERİ Not; Ümraniye BJK Nevzat Demir Tesisleri Karşısı REZERVASYON İÇİN TIKLA  0506 542 28 19  

Laser Tag (Lazer Game)

 COUNTER LASER TAG        Counter Lazer Game Güncel Resim ve Videolar Instagram Sayfamız (Zirvepaintball)      REZARVASYON İÇİN TIKLA    0506 542 28 19  1 SAAT OYUN  30 DK HAZIRLIK  80 TL   SINIRSIZ MERMİ   + TAM EKİPMAN (YELEK-KAFABANDI-SİLAH)   AKŞAM MAÇLARI + 20 TL GECE MAÇLARI 

Laser Tag (Lazer Game)

 COUNTER LASER TAG        Counter Lazer Game Güncel Resim ve Videolar Instagram Sayfamız (Zirvepaintball)      REZARVASYON İÇİN TIKLA    0506 542 28 19  1 SAAT OYUN  30 DK HAZIRLIK  80 TL   SINIRSIZ MERMİ   + TAM EKİPMAN (YELEK-KAFABANDI-SİLAH)   AKŞAM MAÇLARI + 20 TL GECE MAÇLARI 

Laser Tag (Lazer Game) Ekipman ve Malzemeler Güvenlik ve Kurallar Beşiktaşlı Futbolcular Zirve'de Ulaşım ve Kroki Paintball Genel Bilgi Zevkli Bir Paintball İçin: İletişim Laser Tag (Lazer Game) Laser Tag (Lazer Game)

Trabzon Park Zirve Counter Lazer Instagram

Zevkli Bir Paintball İçin:

 

Paintball sporunu yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar:

Öncelikle oyuna başlamadan önce verilen kamuflaj giysiler, eldiven ve berenin mutlaka profesyonel yıkamacılar tarafından yıkanmış ve kurutulmuş olması gerekmektedir.

İkinci olarak; tüm oyun boyunca yüzünüzü koruyacak olan kasklarınızın camları temiz, çiziksiz ve termal olmalıdır. Zirve paintball Helix Termal Maskeler kullanmaktadır.

Üçüncü önemli husus tabiiki mermiler. Kullanacağınız boyar mermilerin dış jelatini ve içindeki gıda boyası doğal, kaliteli olmalı. Boya topları tam yuvarlak, dış jelatini sert ama kırılgan olmalı. Vücuttaki morarmaların çoğu malesef kalitesiz mermi kullanımından kaynaklanmakta olup, vücuda çarpan boyar topun plastik mermi gibi kırılmadan geri sekmesinden dolayı kızarma, morarma oluşur. (Mermi kırılganlık testi için, elinize aldığınız bir mermiyi hızla düz bir zemine fırlatınız. Mermi patlamaz ise oynamayı bir kez daha düşünün derim) Boyanın üretim menşei ve markası bu hususta önem arz etmektedir. Unutmamalıdır ki her şeyde olduğu gibi bu sporun sağlıklı yapılması içinde kalite çok önemlidir. Ve elbette kaliteninde bir ölçüsü ve fiyatı vardır. Biz Zirve Paintball olarak sadece Kanada Üretimi Draxxus marka boyar mermiler kullanmaktayız.

Ülkemizde paintball spor sahaları genellikle açık alanlarda olmasına karşın tek tük kapalı alanlar da mevcuttur. Kapalı sahalarda büyüklük ve havalandırma çok önemli iki konudur. Ülkemizde bu iki konuyu halletmiş saha var mı bilemiyorum. Bu oyun için en ideal seçim büyük bir açık saha olacaktır. Açık sahalarda yine saha büyüklüğü, iki siper arası mesafenin en az 5 m olması ve tehlikeli durumlar oluşturacak materyallerin sahada bulunmaması çok önemlidir. Bize göre de görüntü itibariyle hoş olmasına rağmen yüksek kuleler, merdivenler (düşme ve takılma durumu olabiliyor), eski otomobiller, taş ve metal objeler (çarpma durumunda kesik ve yaralanmalar olmaması için) tehlike içermektedir. Bundan dolayı sahamız mümkün olduğu kadar sade ve doğal materyallerden oluşmaktadır.

Gelişme çağındaki çocukları doğada, bir takım oyununda  arkadaşlarına güvenme ve onlarla birlikte hareket etme yeteneğini aşılarken sosyalleştiren paintball; üst düzey bir yöneticinin ise stres altında kısa sürede karar verme, kısıtlı kaynakla hedefe ulaşma ve liderlik gibi vasıflarını test etmede etkili bir araçtır.
 
Genel olarak insanlı satranç benzetmesi ile açıklanan paintball geliştirilebilir taktiksel varyasyonları ile başarıya ulaşmak için ciddi bir ön hazırlık gerektiren bir spordur. İnsanın doğasında bulunan silah kullanma dürtüsünü doğaya ve insanlara zarar vermeden nötrleme özelliği ile paintball yurtdışında gelişmekte olan bireyleri silah dürtüsünden uzaklaştırma eğitimleri içinde kullanılmaktadır.
 
Kullanılan malzemeler tamamen doğa dostu, kendi kendine yok olabilen ve insan sağlığına hiçbir zararı dokunmayan maddelerden üretildiğinden paintball belki de tek doğa dostu doğa sporudur.